Malowanie mokre – warsztat w Poznaniu

Realizujemy prace konserwacyjne oparte na metodzie mokrego malowania. Jest to sprawdzony sposób nanoszenia farby na pożądaną powierzchnię, wykorzystujący wiele jej rodzajów w zależności od potrzeb, w tym farby rozpuszczalnikowe, wodorozcieńczalne czy chemoutwardzalne. Zaletą tej metody jest też olbrzymia gama dostępnych kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie. Malowanie mokre realizujemy w naszym warsztacie w Poznaniu.

Na czym polega mokre malowanie?

Mokre malowanie polega na spryskaniu przygotowanej powierzchni strumieniem farby pod ciśnieniem. Służy do tego specjalny pistolet natryskowy. Przymocowany do niego jest zbiornik, do którego należy wlać farbę. Pistolet natryskowy może być ręczny lub automatyczny, to znaczy trzymany w rękach malarza lub umieszczany na bloku montażowym, z którego farba wytryskuje na malowaną powierzchnię.

Różne są też metody mokrego malowania – korzystać można z natrysku hydrodynamicznego, powietrznego niskociśnieniowego czy pneumatycznego. Dlaczego warto zlecić malowanie na mokro profesjonalnej ekipie? Przede wszystkim ze względu na dobór odpowiednich narzędzi i bardzo szybkie, bezproblemowe wykonanie usługi. Z nami wykonają Państwo mokre malowanie trudniejszych w pokryciu farbą powierzchni – podejmujemy się

Jakie powierzchnie nadają się do mokrego malowania?

Mokre malowanie sprawdza się w kontakcie z różnego typu powierzchniami i tworzywami. Doskonale zdaje egzamin przy konserwacji elementów metalowych, ale też przedmiotów wykonanych z plastiku, drewna oraz płyty MDF. Sprawność i szybkość, z jaką maluje się na mokro, ale też trwałość uzyskanych tym sposobem powłok, sprawiają, że metoda znajduje zastosowanie w przemyśle, remontach i wykończeniach budowlanych, meblarstwie i wielu innych branżach. Bezsprzeczną zaletą mokrego malowania jest fakt, że w ramach działania nie dochodzi do szkodliwego pylenia, przez co technikę tę można polecić jako przyjazną otoczeniu oraz środowisku naturalnemu.

Metoda natryskowa przy wykorzystaniu farb mokrych doskonale sprawdza się przy malowaniu m.in.:

  • Mebli i stoisk targowych,
  • Elementów stalowych, plastikowych czy aluminiowych,
  • Płyt MDF lub drewnianych,
  • Bram, ogrodzeń, hal przemysłowych.

Nasza ekipa chętnie realizuje też najbardziej nietypowe projekty – dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy doskonale, jak różne potrzeby mają nasi Klienci. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!