Lakierowanie ogrodzeń i bram automatycznych

Świadczymy usługi z zakresu malowania ogrodzeń. Bramy i ogrodzenia to elementy szczególnie narażone na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych. Mowa o wilgoci oraz zmiennych temperaturach, ale nie tylko. Piękna, słoneczna pogoda, mimo że tęsknie wyczekiwana przez wielu, wiąże się z zagrożeniem dla elementów wystawionych na bezpośrednie promieniowanie UV. Ogrodzenia oraz bramy automatyczne są najbardziej narażone na blaknięcie lub łuszczenie się farby. W celu ich zabezpieczenia lub odnowienia warto zdecydować się na lakierowanie lub malowanie ogrodzeń, które najlepiej zlecić doświadczonym profesjonalistom. Przemawiają za nami nie tylko specjalistyczne kwalifikacje i doskonała znajomość materii, ale też świetnie wyposażone zaplecze techniczne, z którego korzystamy przy pracy. Jeśli więc potrzebna jest pomoc fachowców zajmujących się malowaniem ogrodzeń i bram, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do naszego warsztatu w Poznaniu.

Co daje lakierowanie oraz malowanie ogrodzeń i bram automatycznych?

Wiele osób decyduje się na lakierowanie i malowanie ogrodzeń tuż po sezonie letnim. Dzięki właściwościom farb stosowanych w procesie malowania, poszczególne elementy zyskują odpowiednią ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że nie tylko promienie słoneczne, ale również intensywny kontakt z wilgocią w czasie jesiennych deszczy lub opadów śniegu zimą, może negatywnie wpłynąć na kondycję poszczególnych elementów.

Lakierowanie bramy automatycznej warto wykonać, gdy jej stan znacząco wpływa na estetykę posesji. Blaknięcie to niejedyny problem, z którym mogą borykać się właściciele nieodpowiednio zabezpieczonych konstrukcji. Kolejnym zjawiskiem, na które trzeba się przygotować, jest korozja. W ukryciu skutków tego procesu pomoże z pewnością malowanie natryskowe ogrodzenia i bramy automatycznej. Innowacyjna metoda nanoszenia farby sprawdza się w przypadku elementów o dużej powierzchni lub nietypowych kształtach.

Poznań to miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. Od lat współpracujemy z klientami z okolicy, oferując im m.in. skuteczne malowanie natryskowe. Nasze usługi wyróżniają się kompleksowością oraz dostosowaniem do oczekiwań zleceniodawcy, co ułatwia stosowanie nowoczesnych urządzeń natryskowych. W warsztacie malujemy elementy o powierzchni do 10m.

Dlaczego warto malować i lakierować ogrodzenia metodą natryskową?

Metoda natryskowa sprawdza się m.in. w przypadku lakierowania mebli, ale jest szczególnie skuteczna w przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią. Tak często jest w przypadku ogrodzeń, których dokładne pomalowanie i zabezpieczenie klasycznymi metodami może trwać nawet wiele dni. Inaczej jest w przypadku korzystania z pistoletu natryskowego, co nie tylko znacznie przyśpiesza całość realizacji, ale też zapewnia, że farba lub lakier zostaną równomiernie rozprowadzone na całej powierzchni płotu czy bramy. Nasze usługi realizujemy błyskawicznie – jesteśmy w stanie pomalować lub polakierować nawet 100 metrów kwadratowych powierzchni dziennie.

Jakie farby i lakiery wybrać w zależności od materiału ogrodzenia?

Materiał ogrodzenia wpływa na to, jaką farbę czy lakier dobierzemy do konkretnego wykonywanego zlecenia. Do ogrodzeń stalowych czy żelaznych powinno wybierać się produkty alkidowe czy epoksydowe. W przypadku aluminium zalecamy stosowanie farb aktylowych lub winylowych. Emalia akrylowa nada się także na płoty drewniane, z kolei do ogrodzeń betonowych powinniśmy stosować produkty specjalnie do tego przeznaczone.
Mają Państwo więcej pytań? Chętnie na nie odpowiemy! Czekamy na Państwa telefon w naszym burze w Poznaniu – zapraszamy do kontaktu.